چگونه استخدام شویم ؟

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی نشر استخدام،امروز و در این مقاله با ارائه ی نکاتی مفید تحت عنوان چگونه استخدام شویم در خدمت شما بوده و امیدواریم در پایان بتوانید با یک جمع بندی کلی به نتیجه ای مطلوب دست یافته و انشااله در اولین فرصت پیش روی خود به استخدام در آیید.

چگونه استخدام شویم ؟ یا چگونه استخدام می کنند؟

اگر از کسانی می باشید که چندین و چند بار در آزمون های مصاحبه استخدامی شرکت کرده،اما هنوز موفق به استخدام نشده اید،حتما سوالاتی نظیر چگونه استخدام شوم؟چرا استخدامم نمی کنند؟چه کار کنم استخدام شم؟ و … را بار ها و بارها از خود پرسیده اما مطمئنا به جواب درستی دست نیافته که در غیر این صورت شما الان باید به استخدام در آمده باشید.

دلیل سازی به جای قبول واقعیت

همواره کارجویان به دنبال دلیلی به غیر از حقیقت گشته تا بتوانند در پس آن خود را مخفی کرده و معمولا هم به دلایلی از جمله بدشانسی،روزم نبود،اصلا نمی خواست استخدام کنه و از این دست دلائل خود را گول زده و دوباره منتظر فرصت دیگری برای شرکت در آزمون دیگری نشسته و مجددا هم همان اتفاقات همیشگی …. لذا توصیه ما به شما عزیزان پرسش سوال چگونه استخدام می کنند از خود بوده تا بتوانید واقعیت را کشف و به سمت دست یابی به آن حرکت کنید.

و اما کارفرمایان واقعا چگونه و با چه معیار هایی فردی را جذب و استخدام می کنند؟

در اغلب افراد کارفرما با تصویری زشت و زمخت که مانند یک بازجو در جلسه مصاحبه پیش روی مان نشسته و منتظر است تا با کوچک ترین اشتباه و حتی تپق زدن مچمان را گرفته و از جلسه پرتمان کند بیرون نقش بسته و کاملا مشخص است که حضور در جلسه مصاحبه با چنین تفکری در واقع خودکشی بوده و این کارفرما نیست که شما را استخدام نمی کند بلکه شما با این فکرتان رفته اید که استخدام نشوید.

اما در واقع کارفرما نیز انسانی مثل من و شما بوده که فقط به خاطر حقوقی که می دهد به دنبال بهترین شخص برای انتخاب در شغل مورد نیاز خود می باشد و این کاملا طبیعی بوده و هست و اگر شما هم جای او بودید مطمئنا به دنبال کسی بودید که بتواند نیاز شما را رفع و با فکر و اندیشه و توانایی هایش راندمان را بالا برده تا به سود دهی بیشتری برسید.

با این توضیح می توان گفت که کارفرما اصلا به دنبال مچ گیری نبوده و در تلاش است تا با صحبت کردن با شما و بیان نیاز هایش شما را سنجیده تا بتواند نتیجه ای درست گرفته و بهترین شخص را به استخدام در آورد.لذا در این بین حتی حاضر است از بزرگترین اشتباه شما هم چشم پوشی نماید به شرط این که متقاعد شود شما بهترین شخص مورد نیاز او می باشید.

سخن پایانی با داوطلبین شرکت در آزمون های مصاحبه

لذا توصیه می شود با این دید پا به جلسه مصاحبه بگذارید تا بتوانید بدون استرس توانایی ها خود را به کارفرما منتقل کرده که در این صورت او نیز مطمئنا اگر احساس کند این توانایی ها واقعا در شما وجود داشته و می تواند به او و تیمش کمک نمایید بدون تعلل شما را جذب خواهد کرد.

سازمان سنجش و آموزش کشور

 

کلمات کلیدی :