معضل بیکاری جوانان و برگزاری آزمون های استخدامی

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی ایران سوال،امروز و در این مطلب قصد ارائه ی مقاله ای تحت عنوان معضل بیکاری جوانان و برگزاری آزمون های استخدامی را داشته و امیدواریم با ریشه یابی این مسئله و ارائه ی راه حل بتوانیم در این روز های سرد زمستانی مرحمی بر درد کانون گرم خانواده های ایرانی که غالبا داری حداقل یک فارغ التحصیل بیکار می باشند باشیم.

تعداد بیکاران در کشور

بنابر گزارش مرکز آمار در سال ۹۶ و با احتساب افرادی که داری اشتغال ناقص می باشند تعداد بیکاران ۳٫۲ میلیون نفر بوده است.به افرادی دارای اشتغال ناقص می گویند که هفته ای از ۱ ساعت تا ۴۴ ساعت کار می کنند و اگر این افراد را نیز جزء بیکاران در نظر بگیریم که واقعا هم بیکارند،تعداد بیکاران کشور به ۶ میلیون نفر خواهد رسید.(البته لازم به ذکر است آمارها در تلاشند تا وضعیت موجود را بهتر از حالتی که هست نشان دهند لذا این افراد شاغل به حساب می آیند.همانطور که به خاطر دارید به گفته ی یکی از مسئولین رده بالای مملکتی یعنی ریس جمهور که در مورد نرخ تورم فرموده بودند ملاک جیب مردم می باشد نه آمار،اینجا نیز قضاوت با خودتان بوده و می توانید شاغلین ناقص را جزء بیکاران به حساب آورده یا خیر).

آمار ها نشان داده اند که با تلاش می توان تورم چند رقمی سال های گذشته را فقط با دستکاری شاخص های مد نظر طی چند ماه یا حتی با امضاء برجام به تک رقم رسانده و این سیر نزولی را همانطور ادامه داد تا شاید با همت بیشتر حتی بتوان به منفی هم رساند.خلاصه آمار میگه ۳٫۲ میلیون بیکار داریم.

رفع معضل بیکاری جوانان و برگزاری آزمون های استخدامی

همانطور که می دانید هر ساله و در راستای کاهش معضل بیکاری جوانان و برگزاری آزمون های استخدامی سازمان و ارگان های مختلف به جهت تکمیل و استخدام نیروی مورد نیاز خود و نیز پر کردن جای خالی بازنشستگان عزیز اقدام به برگزاری آزمون های استخدامی می نمایند که امسال نیز با اعلام خبر برگزاری ششمین دوره آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی بارقه های امید در دل جوانان بیکار شروع به درخشیدن نمود و سبب گردید این عزیزان که شاید مدت ها از کتاب و جزوات خود فاصله گرفته بودند دوباره به سراغ آنها رفته و شروع به مطالعه نمایند.

همچنین به عنوان یکی از ویژگی های مثبت این آزمون می توان به زمان برگزاری آن اشاره کرد به گونه ای که زمان آن اسفند ۹۷ بوده تا بیکاران عزیز به امید استخدام در سال ۹۸ با نشاط و انگیزه ی بالایی سال را تحویل نمایند.

نشر استخدام و تهیه نمونه سوالات استخدامی

دوستان شما در ایران سوال در تلاشند تا بتوانند با ارائه ی نمونه سوالات و جزواتی مفید و برگرفته از منابع اعلامی امکان قبولی شما در این آزمون ها را فراهم نمایند.لذا با تهیه نمونه سوالات استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی سعی کرده اند تا با توجه به گرایشات مورد آزمون برای هر عنوان شغلی نمونه سوالاتی متناسب با آن را تهیه و جمع آوری نمایند که با کلیک بر روی نمونه سوالات استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی می توانید به صفحه مربوطه رفته و در آنجا آنها را دریافت و شروع به مطالعه نمایید.

بانک ملت و برگزاری آزمون استخدامی

بانک ملت نیز در بهمن ۹۷ با برگزاری آزمون استخدامی در رده های شغلی تحویلدار(بانکدار)،متصدی امور اداری و متصدی حفاظت اقدام به جذب نیرو می نماید که می توانید جهت دریافت سوالات استخدامی بانک ملت بر روی آن کلیک کرده و به صفحه ی مربوطه بروید.

بانک ملی و آزمون استخدامی

این بانک نیز در لوای آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در سال ۹۷ و در ۸ رده شغلی ( بانکدار ۱ تا بانکدار ۸ )اقدام به استخدام می نماید و امیدواریم با دریافت و مطالعه نمونه سوالات استخدامی بانک ملی بتوانید از قبول شدگان در این آزمون باشید.

جهت دانلود سوالات استخدامی بانک ملی کلیک نمایید

بانک صادرات و آزمون استخدامی

بانک صادرات نیز با اعلام منابع مورد آزمون خود که تماما دروس عمومی می باشد اقدام به جذب نیرو می نماید لذا جهت دریافت نمونه سوالات استخدامی بانک صادرات بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سوالات استخدامی بانک صادرات ایران در سال ۹۷

 درگاه ملی آمار