حسابرس و بررسی و معرفی شغل حسابرس

امروز در بخش بررسی و معرفی مشاغل کشور به سراغ شغل حسابرس رفته ایم و قصد داریم تا با معرفی شغل حسابرس این رشته و شغل را برای شما خوبان تشریح نمائیم،قطعا آشنایی با مشاغل میتواند شما را در انتخاب شغل آینده و رشته تحصیلی بسیار کمک کننده باشد.حسابرس در واقع به نوعی ناظر بر فعالیت حسابداری و حسابدار است و می بایست با بررسی و نظارت بر اسناد مالی آنها را با اصول حسابداری و قوانین مالی منطبق نماید.حسابرسان می بایست نتایج بررسی های خود را مدیران بالادستی ارائه و گزارشات مدونی از فعالیت ها و نظارت های خود ارائه کنند.

 

انواع حسابرس و تقسیم بندی آنها

حسابرس داخلی :

این دسته در واقع مسئول بخش رسیدگی می باشند و ارتباط بین هیات مدیره و شرکت را برقرار مینمایند و میبایست گزارشات خود را بصورت مدون و در زمان های خاص برای مثال هفتگی یا ماهانه و سالیانه به هیات مدیره ارائه کنند.

حسابرس مستقل :

این دسته از حسابرسان افرادی اند که در موسسات حسابرسی مشغول انجام وظیفه اند و به نوعی کارمند شرکت های حسابرسی هستند و از طرف آنها مشغول رسیدگی به امور حسابرسی مشتریان که همان شرکت های دیگر هستند می باشند.

ملزمات حسابرسان و حسابرسی

در واقع نخستین قدم برای اینکه یه حسابرس باشید این است که یک حسابدار توانا باشید،شاید بتوان گفت پیش زمینه و پیش نیاز حسابرسی همان حسابداری است.

وظایف حسابرس در معرفی شغل حسابرس نشر استخدام

  • بررسی حسابهای شرکت جهت تطبیق آنها با قوانین مالی و مالیاتی و اطمینان از صحت آنها
  • تهیه و تحلیل آمار و ارقام
  • بررسی سیستم های گزارش مالی شرکت
  • ایجاد رابطه کاری مقبول با مشتریان
  • حسابرس داخلی نیز سیاستها، رویه ها و توان مالی شرکت را به منظور بهبود کارآیی آن ارزیابی و بررسی می کند

در پایان میتوان گفت حسابرسین ناظران بخش حسابداری یک شرکت هستند و می بایست با بررسی اوضاع حسابداری یک محیط کاری آنرا از مشکلات احتمالی و تخلفات مالی و مالیاتی حفظ نمایند.

پذیرای نظرات شما هستیم ...