مهندس نقشه بردار،نقشه برداری و فرصت های شغلی پیش رو

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی،امروز و در مطلبی تحت عنوان فرصت های شغلی پیش رو مهندس نقشه برداری در خدمت شما بوده و قصد داریم تا با معرفی این شغل شما را با نقشه برداری و فرصت های شغلی پیش روی این مهندسین ،که از زیر شاخه عمران می باشد آشنا کرده و امیدواریم بتوانیم رضایت شما دوستان و علاقه مندان به این رشته دانشگاهی را کسب نماییم.

رشته دانشگاهی عمران _ نقشه برداری

چند سالی می شود که با تفکیک رشته مهندسی عمران به زیر شاخه هایی از جمله راه ،آب ،سازه ،نقشه برداری و … سعی شده تا دانشجویان که در گذشته و تحت عنوان رشته عمران_عمران فارغ التحصیل می گشتند از همان ابتدا به صورت تخصصی در رشته مورد علاقه خود به دانش کافی دست یافته و فارغ التحصیل گردند،البته رشته عمران_عمران همچنان پابرجا بوده و علاقه مندان به آن می توانند با ورود به دانشگاه و گذراندن تعداد ۱۵۲ واحد مدرک کارشناسی خود را دریافت نمایند لازم به ذکر است که در این رشته از تمام دروس چند واحدی باید گذرانده شود که یا بعضی از این واحد ها مثل ۲ واحد نقشه برداری اجباری و بعضی مثل پل اختیاری می باشند.

همانطور که متوجه شدید یکی از این زیرشاخه ها مهندسی عمران_نقشه برداری بوده که دانشگاه های مختلف،بنا بر ظرفیت موجود در این رشته دانشگاهی اقدام به جذب دانشجو می نمایند که این دانشجویان از همان ابتدا و با گذراندن دروس پیش بینی شده و مورد ذکر در سیلابس دانشگاهی به صورت تخصصی آن را فراگرفته و به عنوان مهندس نقشه بردار فارغ التحصیل می گردند.

 فرصت های شغلی پیش رو مهندس نقشه برداری

این مهندسی پس از اخذ مدرک دانشگاهی و یا حتی قبل از فارغ التحصیل و در صورت آشنایی کامل با نقشه برداری،می توانند شخصا با خرید دوربین وارد بازار کار شده و اقدام به برداشت،تفکیک،پیاده سازی و … نمایند.

همچنین این مهندسین می توانند با گذشت ۳ سال از مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی و با شرکت در آزمون های نظام مهندسی و دریافت پروانه اشتغال از این سازمان،با تاسیس دفتر مهندسی نقشه برداری ، به صورت تخصصی کار خود را آغاز نمایند که به علت کم بودن تعداد این مهندسین در حال حاضر و نیز اجبار در حضور یک مهندس نقشه بردار برای تعیین آکس ستون ها در ساختمان های بالای ۵ طبق،این مهندسین از بازار کار خوبی برخوردار بوده و با تبلیغات و … می توانند از درآمد بالایی بهره مند گردند.

آزمون های استخدامی و استخدام مهندسین نقشه بردار

به عنوان یکی دیگر از فرصت های شغلی پیش رو مهندس نقشه برداری ، می توان به شرکت در آزمون های استخدامی ارگان های مختلف از جمله وزارت نیرو ،شرکت نفت و …. اشاره نمود که در صورت قبولی و به استخدام در آمدن در ارگان و سازمان مربوطه می توانند علاوه بر فعالیت در پست مورد نظر،اقدام به تاسیس دفتر مهندسی نموده و به صورت نیمه وقت به فعالیت به صورت شخصی و یا حتی گروهی پرداخته و کسب درآمد نمایند.

نشر استخدام و ارائه سوالات استخدامی مهندسی نقشه یرداری

نشر استخدام به عنوان یکی از پایگاه های ارائه نمونه سوالات استخدامی در تلاش است تا بتواند با تهیه و در اختیار قرار دادن نمونه سوالاتی بروز و متناسب با هر آزمون،امکان قبولی شرکت کنندگان را فراهم و گامی هرچند کوچک در ارتقاء سطح علمی شما بردارد،لذا شما مهندسین عزیز اگر قصد شرکت در این آزمون ها را دارا می باشید می توانید با کلیک برروی لینک زیر به صفحه مربوط به ارائه نمونه سوالات ذکر شده رفته و با دریافت و مطالعه آن شانس قبولی خود را به نحو چشمگیر افزایش دهید.

جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی نقشه برداری کلیک نمایید

همچنین خواهشمندیم با ارسال نظرات خود در رابطه با مطلب ارائه شده ( فرصت های شغلی پیش رو مهندس نقشه برداری ) ما را در ارتقاء سطح کیفی خدمات و تداوم این مسیر یاری گر باشید.(با تشکر مدیریت وبسایت تخصصی نشراستخدام)

سازمان نقشه برداری کشور

 

 

 

 

کلمات کلیدی :