چرا با وجود تخصص کافی در آزمون ها ی مصاحبه استخدامی رد می شویم؟

در مقاله پیش رو قصد بررسی چند از عوامل عدم قبولی در آزمون های مصاحبه استخدامی را داشته و امیدواریم با مطالعه آن بتوانید در آزمون مصاحبه استخدامی پیش رو به موفقیت دست یابید.

از چند جنبه مختلف موضوع مورد نظر را می توان بررسی کرد،لذا ابتدا شرایط و بستر مورد بحث را مشخص کرده تا بدانیم در چه شرایطی چنین نتیجه ای رخ می دهد به همین علت با در نظر گرفتن شرایط یکسان دو نفر را در نظر می گیریم که با تخصص یکسان برای پذیرش در یک شرکت به مصاحبه شغلی دعوت می شوند اما یک نفر از آن ها پذیرفته شده و دیگری در مصاحبه مربوطه مردود می گردد.

جلب نظر مصاحبه کننده به هر قیمتی از مهمترین عوامل عدم قبولی در آزمون های مصاحبه استخدامی می باشد

ابتدا از یک موضوع روانشناسی برای شرح مطلب کمک گرفته که این موضوع عبارت می باشد از خود پنداره یعنی تصور ما از خودمان،من چه نظری راجع به خودم دارم؟

در واقع فرض را بر این می گذاریم که شما از تخصصی کافی بری پذیرش شغل مربوطه برخوردار می باشید و خود نیز بر این مهم واقف هستید اما آیا این برای به دست آوردن کار کافی است؟اگر کافی بود چه نیازی به مصاحبه شغلی بود؟اگر تخصص یا به تعبیری مدرک مورد نیاز برای تصدی در شغلی کافی بود هیچ شرکت یا ارگانی برای انتخاب افراد دست به مصاحبه نمی زد و از میان چندین نفر تنها یکی را انتخاب نمی کرد.

باید توجه کرد که هر جایگاه و منصبی علاوه بر تخصص نیازمند توانایی های دیگری که مدنظر کارفرما می باشد،بوده و دریافتن این موضوع که مصاحبه کننده به دنبال چه شخصی با چه ویژگی هایی می باشد،کاملا بستگی به هوشمندیی شما عزیزان دارد.

آیا تصور من از خودم چنین هوشمندی را شامل می شود؟شما باید با توجه به شرایط خاص مکان و زمان و لحظه مورد نظر دریابید که چه توانمندی مد نظر مصاحبه کننده است که در لابه لای سوالات به دنبال آن می گردد؟

گاهی ظاهر آراسته،گاهی فن ارتباط گیری،گاهی فن بیان و گاهی ادب،اخلاق و احترام می تواند نتیجه را تغییر دهد.

دانلود سوالات استخدامی بانک مهر ایران

یکی دیگر از عوامل عدم قبولی در آزمون های مصاحبه استخدامی پیش داوری در رابطه با نتیجه مصاحبه می باشد

حتی تصور ما از نتیجه مصاحبه قبل از شروع آن می تواند نتیجه را به ضررمان تغییر دهد.تصور کنید که شما بسیار نیازمند به این شغل بوده و آینده شما به پذیرفته شدن یا نشدن در این مصاحبه بستگی دارد.این اضطرار حتما در طرز بیان شما تاثیرگذار است و ممکن است نیاز شما باعث شود پیوسته همه صحبت های مصاحبه کننده را تایید کنید تا شاید مورد پسند کارفرما قرار بگیرید.این نشانگر این است که شاید بعد از پذیرفته شدن به طور دیگر رفتار و عمل کنید چرا که در آن لحظه از روی اضطرار این چنین رفتار کرده اید.

آیا من شخصیتی هستم که هنگام نیاز دست به هر کاری می زنم که نیاز خود را برطرف کنم یا نه می توانم خود را کنترل کرده و از راه های منطقی و درست در فرصت مقتضی نیاز خود را برطرف کنم به طور خلاصه آیا انسان صبوری هستم یا خیر؟

پس مهمترین نکته در کنار تخصص همان خودپنداره یا تصور من از خود است که با شناخت دقیق از خود می توان آن را تقویت کرد.

موفقیت در گرو تصور من از خود است و باور به اینکه آنچه که بهترین است بر سر راهم قرار خواهد گرفت آرامش ظاهری پدید می آورد که مرا در هر جایگاهی نسبت به آینده ام مطمئن می سازد.

در لحظه چه تصمیمی می گیرید؟

همانطور که می دانید هر مصاحبه کننده ای انتظار دارد که شما با صداقت کامل به پرسش هایش پاسخ دهید.حالا فرض کنید در پرسش نامه مربوطه به مصاحبه سوالات استخدامی بانک ها که در برابر شما قرار می دهند سوالی در رابطه با سابقه مصرف مواد مخدر یا کشیدن سیگار از شما پرسیده شده است در حالی که شما سابقه مصرف مواد مخدر ندارید ولی سیگار می کشید یا حداقل قبل از این امتحان کرده اید،چه پاسخی به این پرسش می دهید؟

می دانید که اگر در این مورد صادق باشید شاید به رد شما در مصاحبه منجر شود صداقت را ترجیح می دهید یا عدم آن را؟این به طرز نگاه شما بر می گردد بله فقط خودتان.

در واقع یک مصاحبه شغلی یک چالش است که شما چقدر با خود صادق هستید پس اگر با پاسخ صادقانه به این سوال رد شدید ابدا اندوهگین شده چرا که پیش خود سربلند می باشید که اصل صداقت را رعایت کرده و حتی اگر چنین ضعفی را پنهان کرده اید بازهم خود را محکوم به دروغ گویی نکنید ولی بدانید که این امر برای شرکتی که در آن مشغول به کار خواهید شد مساله ای مهم بوده که از شما پرسیده شده است.

احساس رضایت از خود

برای آینده زندگی شما این مهم است که احساس رضایت از خود (رضایت درونی ) را به دست آورده و آن را حفظ کنید پس همواره به یاد داشته باشید این شما هستید که انتخاب می کنید نه این که انتخاب می شوید تصور این که در مصاحبه شرکت کرده اید که انتخاب شوید تصوری ضعیف تر از آن است که شما برای انتخاب شغل خود در آن محل حاضر شده اید.

در حالت اول شما در موضع ترس ،صعف ،شک و تردید هستید اما در حالت دوم شما هستید که با اطمینان خاطر توانمندی های خود را بیان می کنید و حتما نظر مصاحبه کننده را جلب خواهید کرد.

موفق ترین انسان ها همواره به تصور از خود تاکید کرده اند و آن را راهگشای مسیر موفقیت دانسته اند در این صورت برای به دست آوردن شغل مورد نظر علاوه بر تخصص به توانمندی های جانبی توجه کنید و در این صدد باشید که آن ها را تقویت کرده و این نکته را در ذهن داشته باشید،هر نه ای که می شنوید سرمایه ای خواهد بود برای آری که بهترین آینده را برای شما رقم می زند.

چگونه خود پنداره خود را مطابق با واقعیت تقویت کنم؟

ابتدا باید خود را آن طور که هستید بشناسید نه آنطور که می خواهید باشید.پس اصل صداقت مهمترین نکته برای تقویت خو د پنداره است.

شما می توانید یک جدول ارزیابی برای خود به وجود آورده و صفات مثبت و منفی خود را در آن لیست نمایید،در این مورد می توانید از اطرافیان خود کمک گرفته سپس با تمرکز بر نکات مثبت آنها را شدت بخشیده تا در شما غالب شوند و بر نکات منفی صفات شما غلبه کنند که این گونه می توانید در صورت نیاز این صفات را در عمل و در کلام به شخص مقابل منتقل نمایید.

همواره به خاطر داشته باشید که در یک مصاحبه استخدامی نباید سعی کرد آنچه را که مصاحبه کننده انتظار شنیدن آن را دارد بگویید بلکه چیزی را بر زبان بیاورید که پیش از آن به آن باور پیدا کرده اید.اگر این نکات را رعایت کنید و باز هم در مصاحبه رد شوید بدانید که حتما آن شغل مناسب شما نبوده  و حتما جایگاه مناسب دیگری انتظار شما را می کشد که با کمی صبر و پافشاری آن را به دست خواهید آورد.

همانطور که در می دانید عواملی زیاد می توانند سبب قبولی و یا عدم قبولی شما در آزمون های مصاحبه استخدامی شوند که ما در مقاله عوامل عدم قبولی در آزمون های مصاحبه استخدامی تعدادی از آنها را بررسی کرده و امیدواریم توانسته باشیم رضایت شما دوستان را کسب کرده به نحوی که با مطالعه آن توانسته باشید پاسخ سوالات خود را دریافت کرده تا بتوانید با آمادگی و دانش کافی نسبت به این آزمون ها در جلسه مصاحبه حاضر شوید.

نویسنده مقاله عوامل عدم قبولی در آزمون های مصاحبه استخدامی : مصطفی منصوری فرد

سازمان سنجش آموزش کشور

کلمات کلیدی :