نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی ۹۸

امروز و در این مطلب با تهیه و انتشار نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی ویژه آزمون درجه داری ۱۳۹۸ در خدمت شما بوده که باید گفت مجموعه پیش رو تماما برگرفته از منابع و مواد اعلامی این آزمون می باشد.

مختصری در رابطه با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به عنوان اصلی ترین نیروی حفظ امنیت داخلی کشور عزیزمان شناخته می شود در سال ۱۳۷۰ و با تصویب مجلس شورای اسلامی از ادغدام ۳ سازمان انتظامی با نام های شهربانی،ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی ایران تشکل گردیده که بر اساس قانون مذکور از آن پس نیروی انتظامی از زیر مجموعه های نیرو های مسلح و زیر نظر وزارت کشور محسوب شده که تحت فرماندهی فرمانده کل قوا می باشد.

لازم به ذکر است که هم اکنون نیروی انتضامی جمهوری اسلامی ایران شامل رسته هایی همچون مرزبانی،اطلاعات،انتظامی،ترافیک،هوایی،آماد و پشتیبانی،جرم شناسی،دریایی و … بوده که مجموعا به عدد ۱۸ می رسند.همچنین دارای ۳ رده کلی فرماندهی،حفاظت اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی بوده که پلیس پیشگیری به عنوان بزرگترین فرماندهی در ناجا عهده دار فرماندهی کلانتری های سطح کشور،برقراری و حفظ امنیت در فرودگاه ها و نیز مجموعه ریلی کشور (پلیس فرودگاه ها و راه آهن)،حفاظت از محیط زیست،جنگل و محیط بانی،میراث فرهنگی و … را دارا می باشد.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و برگزاری آزمون استخدامی در سال ۹۸

همانطور که می دانید نیروی انتظامی نیز همانند سایر نهاد و سازمان ها در تلاش است تا با جذب نیرو های جوان و متعهد،امکان خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم عزیز کشور را فراهم و البته استمرار بخشد،لذا هر ساله با اعلام فراخوان برگزاری آزمون های استخدامی به صورت منطقه ای،استانی و حتی کشوری می کوشد تا به این مهم دست یابد.

در پی اعلام خبر برگزاری این آزمون در سال ۹۸ دوستان شما در نشراستخدام با بهره گیری از اساتید و متخصصین فعال در این حوزه کوشیده اند تا با تهیه و انتشار نمونه سوالاتی مفید و البته کاربردی،به نیاز شما عزیزان جهت مطالعه منابعی معتبر و کارآمد پاسخ گویند که حاصل این تلاش ارائه نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی کشور گردیده که در زیر با بیان ریز محتویات این مجموعه در خدمت شما دوستان و داوطلبین شرکت در این آزمون خواهیم بود.

و اما ریز محتویات مجموعه پیش رو عبارت است از

بخش ۱

سوالات استخدامی نیروی انتظامی به همراه پاسخ نامه

 • درس معارف اسلامی ( تعداد ۷۰۰ عدد نمونه سوال )
 • درس زبان و ادبیات فارسی ( ۵۵۰ عدد )
 • درس زبان و ادبیات انگلیسی ( ۶۴۸ عدد )
 • درس ریاضی و آمار ( ۴۳۰ عدد )
 • درس هوش و استعداد شغلی ( ۵۳۷ عدد )
 • درس کامپیوتر ( ۵۶۳ عدد )

بخش ۲

سوالات و جزوات عقیدتی سیاسی موجود در مجموعه سوالات استخدامی نیروی انتظامی

 1. سوالات اطلاعات سیاسی و اجتماعی ( تعداد ۳۲۵ عدد ) در ۵۰ صفحه به همراه پاسخ نامه
 2. سوالات اطلاعات عمومی (سوالاتی پیرامون  احکام اسلامی ، تاریخ امامت ، احدیث کتب و شخصیت های مذهبی ، دفاع مقدس ، قرآن مجید ، وصیت نامه امام خمینی ، قانون اساسی ، آشنایی با تشکیلات جمهوری اسلامی اسلامی ایران ) مجموعا شامل ۱۴۷۲ عدد به همراه پاسخ نامه
 3. گاه شمار وقایع مهم کشور،قوه مجریه و نهاد های وابسته،مناسبات ایام سال،سازمان ملل و …. در قالب اطلاعات تکمیلی جمعا شامل ۵۷ صفحه

بخش ۳

جزوات موجود در بسته استخدامی نیروی انتظامی ایران

 • جزوه معارف اسلامی
 • جزوه زبان و ادبیات فارسی
 • جزوه زبان و ادبیات انگلیسی
 • جزوه آمار مقدماتی
 • جزوه هوش و استعداد شغلی

بخش ۴

سوالات و جزوات کامپیوتر موجود در مجموعه سوالات استخدامی نیروی انتظامی

 • سوالات مبانی و مفاهیم کامپیوتر در ۵۰ صفحه به همراه پاسخ نامه
 • سوالات تکمیلی کامپیوتر ۳۱۵ عدد + پاسخ نامه
 • سوالات ICDL به تعداد ۲۷۵ عدد + پاسخ نامه
 • سوالات فناوری اطلاعات به تعداد ۱۲۰ عدد + پاسخ نامه
 • جزوه ICDL در ۹۱ صفحه

همانطور که می بینید مجموعه سوالات استخدامی نیروی انتظامی بسیار کامل و در بر گیرنده تمام نیاز شما داوطلبین عزیز بوده که به جرات می گوییم شاید نظیر آن را نتوانید در هیچ وبسایت دیگری مشاهده و دریافت نمایید.مجموعه ای متشکل از ۴ بخش که در آن سعی شده تا با نگاهی جامع به تمام نیاز شما داوطلبین عزیز پاسخ گفته شود.

با خرید و دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی از نشراستخدام تنها به قبولی بیاندیشید

سخن پایانی :

مطمئنا تنها راه معرفی یک محصول در فضای مجازی توضیحات ارائه شده ذیل آن می باشد،به همین جهت ما در وهله اول تضمین عودت وجه در صورت کوچکترین عدم  تطبیق محصول دریافتی با جزییات ذکر شده در بالا را می دهیم. ( در صورت عدم رضایت : تماس با شماره ۰۹۱۱۶۷۷۲۴۵۷ حهت دریافت وجه پرداختی )

همچنین خواهشمندیم در صورت دریافت سوالات استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ثبت و ارسال نظرات خود ما را در طی هرچه قدرتمند تر این مسیر یعنی تبدیل نشراستخدام به بزرگترین آرشیو ارائه سوالات استخدامی و بسته های کمک آموزشی یاری نمایید.

و در انتها لازم به ذکر است در صورت بروز هر مشکلی در روند خرید و دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی با شماره های پشتیبانی موجود در حاشیه انتهایی صفحه تماس گرفته تا سریعا نسبت به رفع آن اقدامات لازم صورت پذیرد.(با تشکر مدیریت وبسایت تخصصی نشراستخدام)

پایگاه اطلاع رسانی نیرو انتظامی جمهوری اسلامی ایران

کلمات کلیدی :