دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی معماری ۹۸

در این مطلب با  معرفی و ارائه نمونه سوالات استخدامی معماری که تمام برگرفته از منابع و مواد اعلامی آزمون استخدامی معماری می باشد در خدمت شما داوطلبین بوده و امیدواریم با مطالعه آن بتوانید از قبول شدگان در آزمون باشید.

مهندس معمار

همانطور که می دانید مهندس معمار می کوشد تا با تلفیق علومی همچون ریاضی،هندسه و هنر به طرحی برای یک ساختمان دست یابد که دارای المان های مورد نظر طراح بوده و به گونه ای از عناصر و المان ها بهره برده تا بتواند خواست کارفرما را برآورد نماید.

این المان ها می توانند دارای سرچشمه ای از نهاد یک معمار و نوع نگاه او به هستی و نحوه ی اندیشیدنش در این رابطه باشند و به میزانی که بتواند از درون خود،آگاهی و شناخت کامل تری از راز هستی کسب نماید می تواند به طرح های منحصر بفردتری دست یابد.

در واقع توضیح بالا در رابطه با یک مهندس معماری بوده که به دنبال کشف حقایق و بیان آن در غالب یک طرح می باشد،در کنار این اشخاص که تعدادشان زیاد هم نمی باشد هستند افرادی که ملاک را مقوله ی زیبایی شناسی قرار داده و با بهره گیری از قواعد این مهم اقدام به ارائه ی طرح هایی چشم نواز و مورد تحسین می نمایند.

یکی از چالش های پیش رو مهندسین معمار

مهمترین مسئله ی یک مهندس معمار و چالش پیش روی این مهندسین شخص دیگری بوده که تحت عنوان کارفرما و یا مالک حضور جدی و موثرش جلوی خلاقیت این عزیزان را گرفته و اجازه ی چرخش قلم این مهندسین را نمی دهند،لذا هنر دیگر یک مهندس معمار کنار آمدن با کارفرما بوده به نحوی که هم خواسته های او را برآورد نماید و هم طرح نهاییش به میزان بالایی با نوع طرحی که در ذهن پرورانده است قرابت داشته باشد.

می پردازیم به بحث اصلی خود یعنی نمونه سوالات تخصصی معماری

هر ساله سازمان های مختلف با برگزاری آزمون های استخدامی اقدام به جذب و استخدام نیرو می نمایند و همانطور که می دانید یکی از عناوین شغلی مورد آزمون گرایش مهندسی معماری می باشد.

به همین جهت ما در این مطلب با معرفی و ارائه نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی معماری به دنبال ایجاد آمادگی های لازم در شما دوستان برای قبولی در این آزمون ها بوده و امیدواریم که با دریافت و مطالعه مجموعه پیش رو بتوانید از قبول شدگان و کسانی که به استخدام در می آیند باشید.(در زیر می پردازیم به توضیح کاملی از ریز محتویات این مجموعه)

نمونه سوالات استخدامی معماری ( عمومی ) + پاسخ نامه

 • درس معارف اسلامی ( تعداد ۷۰۰ عدد نمونه سوال )
 • درس زبان و ادبیات فارسی ( ۵۵۰ عدد )
 • درس زبان و ادبیات انگلیسی ( ۶۴۸ عدد )
 • درس ریاضی و آمار ( ۴۳۰ عدد )
 • درس هوش و استعداد شغلی ( ۵۳۷ عدد )
 • درس کامپیوتر ( ۵۶۳ عدد )

نمونه سوالات استخدامی معماری ( تخصصی ) + پاسخ نامه

 • سوالات قوانین شهرسازی و معماری ( تعداد ۹۰ عدد نمونه سوال )
 • سوالات متره و برآورد ( ۱۱۵ عدد )
 • سوالات رسم فنی ( ۱۲۰ عدد )
 • سوالات تحلیل فضاهای معماری شهری ( ۵۵ عدد )
 • سوالات طراحی فنی ( ۲۰ عدد )
 • سوالات روستا ( ۷۰ عدد )
 • سوالات معماری منظر ( ۳۰ عدد )
 • سوالات مبانی معماری نظری ( ۴۰ عدد )

مجموعه ای کامل و کاربردی که تماما برگرفته از منابع و مواد آزمون استخدامی معماری بوده و در آن سعی شده تا با ارائه تفکیک شده نمونه سوالات در فایل های جداگانه pdf برای هر درس امکان مطالعه و یا پرینت قسمتی از سوالات را فراهم نماییم.همچنین سعی شده تا با ارائه نمونه سوالات استخدامی معماری با بالاترین کیفیت ممکنه،بتوانید بدون افت کیفیت بخش های مختلف را پرینت گرفته و به راحتی مطالعه و تمرین نمایید.

سخن پایانی :

کارشناسان ما معتقدند هر داوطلبی نمونه سوالات استخدامی معماری را دریافت و مطالعه نماید،به راحتی و با موفقیت خواهد توانست آزمون پیش رو را پشت سر گذاشته و انشااله از قبول شدگان و کسانی که به استخدام در می آیند باشد.لازم به ذکر است در صورت بروز هر مشکلی در روند خرید و دانلود با تیم پشتیبانی (شماره های موجود در حاشیه انتهایی صفحه) تماس بگیرید.

منتشر گردید : سوالات استخدامی مهندسی صنایع

انجمن معماران ایران

کلمات کلیدی :