شش اصل ذهنی افراد موفق ( افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟ )

راه بدست آوردن آرزوها و اهداف بزرگ تا بحال به وضوح مشخص نشده اما در این مقاله ی کوتاه ( شش اصل ذهن افراد موفق ) سعی بر این است تا چند راه ساده جهت رشد و پیشرفت­ در مسیر زندگی را به شما آموزش دهیم.

اگر قصد دارید در بهترین حالت خودتان باشید باید اصول ذهنی خاصی را بکار ببندید، همان اصول و قوانینی که افراد موفق از آن استفاده می کنند که شامل موارد ذیل می باشد :

             ۱ – افراد موفق برای کلمات شان احترام قائل می شوند

این اصل می­گوید وقتی شما کاری را انجام می دهید که قول انجامش را به خودتان داده اید ، احترام و هویت مثبتی را برای خود ایجاد می کنید.

افراد موفق آگاه هستند که اگر هربار وعده ای به خود داده و به آن عمل نکنند، هویت خود را بعنوان فردی فریبکار تغذیه و اعتماد به نفسشان را تضعیف می کنند.

بعنوان مثال اگر متعهد به انجام ورزش به مدت ۳۰ دقیقه در روز شده اید، پس آن را انجام دهید، صرف نظر از نتیجه شخصیت شما بصورت مثبت شکل می گیرد و این تکرار تعهد باعث ایجاد لحظات و اتفاقاتی مثبت در طول مسیر زندگی تان می شود.

              ۲ – استفاده از حس حسادت به نفع خود !

خواستن چیزی که معمولا ندارید، رفتاریست که ریشه در DNA انسان دارد، اما فقط به این دلیل که این رفتار، احساس و غریزه ای طبیعی ست به این معنا نیست که نمی توانید آن را کنترل کنید یا از آن به نفع خود استفاده کنید.

افراد موفق می دانند که در پهنای لایه های حسادت، خواسته ها و نیازهای اصلی آنها نهفته ست

از خودتان بپرسید که چرا احساس حسادت می کنید؟ برای مثال اگر شما به پول فرد دیگری چشم دوخته اید، آن چه را که پول برای شما به ارمغان می آورد را کشف می­ کنید و هنگامی که ریشه ی حسادت تان را بدانید، می توانید راه های رسیدن به آنچه را که واقعا می خواهید پیدا کرده و به ساخت رویاهای خود بپردازید.

             ۳ – به خودت ترحّم نکن

یکی از بزرگترین تمایزات بین کسانی که روند رشد شخصی را در پیش می گیرند با کسانی که از مسیر رشد خارج می شوند، توانایی گذر سریع از ناکامی هاست.

انسان های موفق می دانند که زندگی عادلانه نیست و آنها محقّ بر چیزی نیستند و کم لطفی و بهانه گیری، تنها قدرت شخصی را از بین می برد.

هنگامی که شرایط خارجی را سرزنش می کنید بطور موثر قدرت شخصی خود را از دست می دهید.

نکته ی این اصل در این است که کلید موفقیت در زندگی، آنچه که برای شما اتفاق می افتد نیست، بلکه واکنش شما به آنچه که اتفاق می افتد است.

            ۴ – درک اینکه شکست بازخورد است

شکست یک مقوله و جنبه ی فکری است. درواقع، چیزی بعنوان شکست وجود ندارد، مگر اینکه شما فکر کنید که چنین است. افراد موفق می دانند که شکست توهّم ایجاد شده درون ذهن است بنابراین بجای آن از کیمیاگری ذهنی برای ساخت واقعیت های توانمندساز استفاده می کنند.

هنگامی که افراد موفق هدفی را دنبال می کنند دو چیز ممکن است اتفاق بیفتد: به نتایج موردنظر خود دست می یابند و یا بازخورد دریافت می کنند.

سقوطی کوتاه از هدف شکست محسوب نمی شود، بلکه درسی است که می توانید برای دفعات بعدی استفاده کنید

           ۵ – با ذهنیت یک سرمایه گذار کار کنید

درست همانطور که بازار سهام همیشه نوسانات را تجربه می کند،سفر شخصی شما در طول زندگی هم پستی بلندی های زیادی را تجربه خواهد کرد.

سرمایه گذارانی که باوجود تغییرات پی در پی،همچنان در صحنه باقی می مانند،اغلب از صبر و شکیبایی خود پاداش می گیرند،این همان منطق مربوط به توسعه و رشد شخصی شماست.

افراد موفق می دانند که احساسات و پیامدها اُفت و خیز دارد،و مهم این است که این مسیر را طی کنید و سفر زندگی تان را مانند دوی ماراتن ببینید نه دوی سرعت.

پس با ذهنیت یک سرمایه گذار کار کنید و برای دریافت پاداشی بالاتر در فردا،پاداش امروز را به تاخیر بیندازید.

           ۶ – بر روی چشم انداز متمرکز اما در جزئیات منعطف باش

افراد موفق اهدافشان را بعنوان مقصد،و فعالیت های مختلف،عادتها و استراتژی های خود را بعنوان وسایل نقلیه ی خود در نظر می گیرند

وسایل نقلیه متعددی می تواند به شما در رسیدن به مقصد کمک کند،نکته کلیدی مهم در پیدا کردن موارد مناسب و منحصر به فرد مختص خودتان است.

افراد موفق،برای رسیدن به آنچه که میخواهند سمج هستند،اما می دانند که برای رسیدن به مقصد درگیر بیراهه ها و جاده های غیرمنتظره ای برای کشف خواهند شد.

بنابراین همانطور که رشد و پیشرفت خود را حفظ می کنید باید بطور مداوم درگیر گشایش ایده های جدید باشید،در غیراینصورت فرصتهای خود را از دست می دهید.

در پایان بدانید که بین توانستن و نتوانستن یک شکاف و یک حرف فاصله ست و همه چیز به ذهنیت شما بستگی دارد.

نویسنده و مترجم: مریم حسین زاده

 آدرس ایمیل : drizzle9885@yahoo.com

    : References

www.recruiter.com

کلمات کلیدی :